آموزش صنایع دستی

برای انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب این نکته ها را رعایت کنید

راهنمای انتخاب هدیه تبلیغاتی

چرا هدایای تبلیغاتی انقدر مهم است؟

هدایای تبلیغاتی کالا هایی هستند که به وسیله ی یک شرکت و یا شخص به سه گروه مشتری ها، کارمندان و تامین‌کنندگان اهدا می‌شود، این هدایا به طور معمول شامل لوگو یا شعار مارک اهداکننده هستند و اکثرا در نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، در دیدار با مشتریان بالقوه، عید ها و در زمان ترفیع یا افزایش رتبه‌ی کارمندان سازمان به آنان اهدا می‌شوند.

 

هدیه ی سازمانی چیست؟

هدایای سازمانی، عبارت هستند از هدایایی که سازمان ها به مشتریان و یا کارکنان خود می دهند و اصلی ترین هدف از این اقدام استحکام بخشی به رابطه ی تجاری و افزایش راندمان کاری بین آن ها است. البته راه های زیادی برای نشان دادن اهمیتی که برای مشتریان و شرکای تجاری خود  قائلیم وجود دارند. ولی راهی که اکثرا همه ی مردم به خصوص مدیران سازمان ها از آن غافل می شوند، هدیه دادن است. هدیه ای که مفهوم خاصی برای آنان در پی خواهد داشت.

 

هدیه ی سازمانی چیست؟

چرا سازمان ها و شرکت ها به یکدیگر هدایای تبلیغاتی می دهند؟

دلایل برای ارائه ی هدایای تبلیغاتی می تواند کاملا متفاوت باشد، برای مثال تشکر از یکی از مشتریان وفادار و ثابت و یا قدردانی از کارکنانی که بیشتر از تایم معین شده و بالاتر از حد وظایف خود برای شما وقت گذاشته اند و ساعات بیشتری کار کرده اند. ولی سببی که تقریبا می توان گفت که اغلب شرکت ها و سازمان ها به همان منظور به هدیه و کادو دادن روی می آورند، تحکیم رابطه ی تجاری است. بعضی از دلایل در ذیل معرفی می شوند:

 • هدیه دادن می تواند پلی برای به وجود آوردن رابطه ای نزدیک تر و صمیمی تر باشد.
 • اگر هدایای تبلیغاتی شخصی سازی شوند مارک شما تقویت خواهد شد.
 • در ارتباط بودن با مشتری، روابط کاری شما را سر پا نگه می دارد.
 • هدایای تبلیغاتی اهدا کردن، شما را از رقبا متمایز خواهد کرد.
 • ارسال هدایای تبلیغاتی می تواند سرنخ‌هایی برای بازاریابی تولید کند.

 

هدایای تبلیغاتی ویژه شرکت ها

هدایای سازمانی دادن می تواند پلی برای به وجود آوردن رابطه ای نزدیک تر و صمیمی تر باشد. اهدای هدایای تبلیغاتی می تواند فاصله ی بین شما و مشتریان یا شرکای تجاری تان را از میان بردارد، بدون در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی، حتی اگر در دو قاره ی مختلف زندگی کنید. علاوه بر ارسال هدایای تبلیغاتی به  مشتریان، کارکنان پایه ای ترین سرمایه‌ی یک تجارت یا سازمان هستند، بدین سبب ارسال هدایای تبلیغاتی  برای مناسبت‌های متفاوت می‌تواند قدردانی و تشکر شما را به آن‌ها انتقال دهد.

اگر هدایای سازمانی شخصی سازی شوند مارک شما تقویت خواهد شد.

اگر برندتان برایتان ارزشمند است، به افرادی که شما و سیستم شما را برای تجارت برگزیده اند، نشان دهید که مارک شما به این رابطه ی به وجود آمده و تفکر مشترک ما بینتان اهمیت به خصوصی قائل است. شرکت هایی که هدایای تبلیغاتی می فروشند، معمولا این قابلیت را ممکن می سازند که هدایای تبلیغاتی شما خصوصی سازی شده و با لوگو و شعار خودتان ارائه شوند. آگاهی از مارک به میزان شناخت مشتری ها از مارک اشاره می کند. در حقیقت، با بالا بردن اطلاعات مشتریان از برند، آنان قادر خواهند بود مارک را تحت شرایط متنوع تشخیص داده و آن را به یاد داشته باشند.

 

هدیه تبلیغاتی ویژه شرکت ها هدف از بالا بردن آگاهی برند این است که با روش های متفاوت، توجه مخاطبان مد نظر خود را به مارک و محصول جلب کنید تا در تصمیم آن ها به خرید تاثیر مثبتی  بگذاریم. قطعا اهدای هدایای تبلیغاتی یکی از موثر ترین راه ها برای بالا بردن آگاهی از مارک است. هر مارکی در اذهان مخاطبان خود تصویر ویژه ای دارد که این تصویر اساسی‌ترین نقش را در تصمیم به خرید مخاطب ایفا می‌کند. این تصویر با گذشت زمان و رفتارهای متنوع مارک در اذهان مشتریان به وجود می اید. هر چقدر مخاطبان تصویر جذاب تر و مثبت‌تری نسبت به یک مارک در ذهن خود ساخته باشند، محصولات آن مارک را به سایر مارک های مشابه ترجیح خواهند داد. ارسال هدایای تبلیغاتی مارک شما را در اذهان مخاطبانتان تثبیت خواهد کرد.

در ارتباط بودن با مشتری، روابط کاری شما را سر پا نگه می دارد.

در بازاریابی مفهومی تعریف شده است که با نام ”کمپین قطره ای” شناخته شده است. منظور از آن، ذره ذره و کم کم در ارتباط با مخاطب یا مشتری بودن است. هنگامی که هدیه ی تبلیغاتی شما در زمانی مناسب به دست مخاطب مورد نظر می رسد دروازه های نوینی از رابطه به روی او و شما گشوده می شوند و وی به احتمال بسیار زیادی به دنبال آن خواهد بود تا مذاکرات تجاری و شغلی اش را با شما گسترش دهد تا به این ترتیب جوابی مناسب و درخور برای کادوی شما ارائه داده باشد. مصرف کننده و یا مشتری به صورت کلی تر، ترجیح می‌دهد خریدهای آینده‌ی خود را نیز از همان مارکی که اکنون استفاده می کند انجام دهد،‌ و استفاده از برند فعلی با دوام و ادامه دار خواهد بود.

نقش هدیه تبلیغاتی در برندینگهدایای تبلیغاتی اهدا کردن، شما را از رقبا متمایز خواهد کرد.

قطعا شما تنها سازمانی نیستید که مشتریان شما با آن ها در ارتباطند؛ ولی این امکان را دارید که تنها شرکتی باشید که هدایای تبلیغاتی خاص در زمانی خاص برای آنان می فرستد. در جهان رقابتی کنونی بالا بردن فروش کار بسیار دشواری است، به همین سبب، مارک های مختلف از انواع مختلف روش ها بدین منظور بهره می برند. ارسال هدایای تبلیغاتی از نتیجه‌بخش‌ترین و موثر ترین روش ها به منظور بالا بردن فروش است.

ارسال هدیه تبلیغاتی می تواند سرنخ‌هایی برای بازاریابی تولید کند

منظور از سرنخ‌هایی برای بازاریابی در حقیقت مخاطبانی هستند که پتانسیل تبدیل شدن به مشتری را دارا بوده و در واقع بالقوه هستند. پس با ارسال هدایای تبلیغاتی مارک ها می‌توانند تعداد این افراد بالقوه را بیشتر کنند.

جهت خرید هدیه تبلیغاتی مناسب کلیک کنید.

چه رسومی باید در اهدای هدیه ی تبلیغاتی مورد توجه باشند؟

ارسال هدیه همیشه همراه با رسم های به خصوصی بوده است. در مواجهه با هر مناسبت ویژه و هر مخاطب خاص، شرایط به خصوصی برای اهدای هدایای تبلیغاتی باید در نظر گرفته شود:

 • گزینش هدایای تبلیغاتی
 • انتخاب نحوه ی ارسال و تحویل
 • زمان مناسب تحویل کادو

 

نکاتی که در انتخاب هدیه تبلیغاتی باید در نظر بگیرید:

 • پیش از آن که به تهیه ی هدایای تبلیغاتی فکر کنید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که سازمان یا شخص مورد نظر، شرایط و یا اخلاق نامه ی به خصوصی دارد و یا نه.
 • در اهدای هدایای تبلیغاتی به سازمان های مالی متعدد موجود، مثل ادارات مالیاتی و شرکت های بیمه باید تمام ضوابط آن ها را در نظر داشته باشید.
 • وقتی که در یک مناقصه حضور دارید، به هیچ عنوان به اهدای هدایای تبلیغاتی فکر نکنید، زیرا بدترین تایم ممکن دقیقا همین زمان است، حتی اگر درشرایط تعطیلات باشد.
 • هدایای تبلیغاتی بسیار سخاوت مندانه و لاکچری، مثل خودرو و یا یک سفر ویژه، همیشه مورد سوء ظن قرار دارند پس  باید در تهیه ی آن ها بسیار با احتیاط عمل شود، چون بعضی از قوانین مالی و مالیاتی اجازه ی اهدا و حتی دریافت این نوع هدایای تبلیغاتی را به بعضی شرکت ها و سازمان ها نمی دهد.
 • حتی اگر قانونی در منع این نوع کادو ها نباشد مواظب باشید تا هدایای تبلیغاتی که برمی گزینید، تاثیر عکسی در مخاطب شما به جای نگذارد. برای دستیابی به این هدف بایستی سطح فرهنگ و آداب و رسوم مخاطب خود را بررسی کرده و مورد توجه قرار دهید؛ به خصوص اگر مخاطب تان از کشوری دیگر با فرهنگی متفاوت از شما است.

 

حتما بخوانید: برای سازمان خود چه هدیه تبلیغاتی انتخاب کنیم

 

بهترین زمان برای دادن هدیه تبلیغاتی

بهترین زمان برای اهدای هدایای تبلیغاتی در تعطیلات است، برای مثال تعطیلات سال نو. ولی مناسبت هایی از قبیل تولد، سالگرد شروع همکاری بینتان و … نیز موقعیت های مناسبی هستند؛ هدیه دادن در این زمان ها قطعا حس به مراتب مثبت تری در مخاطبتان به وجود خواهد آورد.

زمان مناسب هدیه تبلیغاتی

بهترین انتخاب برای هدیه تبلیغاتی چیست؟

شما برای هدیه دادن انتخاب های متنوعی دارید. بسته به بیزینس و مشتریانتان میتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. ما در این نوشته صنایع دستی را به عنوان یک انتخاب برایتان معرفی میکنیم. صنایع دستی می توانند از جمله بهترین انتخاب ها در اهدای هدایای تبلیغاتی باشند، که هم می توانند، به طور کارگاهی تولید شوند و هم نحوه ی تولید خانگی داشته باشند، همانند صنعت های کوچک، قابلیت قرارگیری در شهرها و حتی روستای کوچک را دارند، بدون نیاز به هیچ گونه فناوری ها و تکنولوژی های پیشرفته، اغلب به تخصص های بومی و سنتی اتکا دارند و بخش بزرگی از مواد اولیه ی مورد مصرف آن ها، در داخل کشور تهیه می شوند. علاوه بر این، صنایع دستی هر دو ویژگی منحصر به فرد مصرفی بودن و هنری بودن را به طور هم زمان دارند و نشانی است از استعداد، ذوق، تفکر و فرهنگ تولید کننده. به همین دلیل آن را در مجموع یک هنر-صنعت نام می نهند. یکی از اصول اصلی در مبحث روانشناسی، اصل تقابل نام دارد، بر اساس این قانون، افراد همان‌ گونه با شما رفتار خواهند کرد که شما با آن‌ها رفتار متقابل دارید. از این رو اگر شما به نحوی منفعتی  به آن‌ها برسانید برای جبران آن سود دست به کار خواهند شد. به همین جهت است که استفاده از هدایای تبلیغاتی معمولا مورد استقبال قرار می‌گیرند. مردم معمولا از دریافت هر نوع کادو حتی هدیه ی تبلیغاتی لذت می‌برند و تحت چنین شرایطی به سبب هیجانات انسانی ارزش هدیه را بیش از مقدار واقعی آن متوجه می شوند.


محصولات اریسا مناسب برای هدیه سازمانی و هدیه تبلیغاتی را از لینک زیر ببینید:

هدیه سازمانی

Back to list

Related Posts

۴ thoughts on “برای انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب این نکته ها را رعایت کنید

 1. ای فری گفت:

  عالی بود مطالب خوب و ارزنده ای دارید

  1. اریسا گفت:

   ممنون 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *