انواع تابلوهای نفیس در صنایع دستی

تابلوهای تزئینی محصولاتی در صنایع دستی هستند که در زیبایی منزل و محیط کار در ادارات و مؤسسات تأثیر بسزایی دارند. محصولاتی که فضای خالی دیوارها را رنگ و رویی دیگر می‌بخشند و علاوه بر پر کردن فضاهای مورد نظر، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. با اینکه تابلوهای نقاشی و طراحی‌های مختلف این روزها بسیار باب شده‌اند، اما استقبال از تابلوهای تولید شده در صنایع دستی موجب شده این تابلوها بیش از پیش تهیه و تولید شده و جایگاه ویژه‌ای در بین ایرانیان و حتی مردم جهان پیدا کنند. استفاده از اینگونه تابلوهای صنایع دستی که در واقع بیانگر اصالت و  هویت یک ملت هستند، باعث می‌شود علاوه بر دیده شدن هنر هنرمندان این سرزمین، خانه و یا محل کار افراد نیز از نظر دکوراسیون داخلی بسیار روح‌افزا و انرژی بخش باشند. تابلوهایی که صنایع دستی اریسا برای عرضه به مشتریان عزیز تهیه و تولید کرده‌اند، از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه ساخته شده‌اند و خاتم‌کاری و میناکاری روی قاب‌ها توسط دست استادکاران ماهر و با تجربه در این هنرها نقش بسته است. تابلوهای تهیه شده توسط شرکت ما، در دسته‌های مختلفی جای می‌گیرند. هنرهایی مانند تابلوها و پلاک‌های قلم‌زنی، پتینه‌کاری، گل‌های ملیله کاری مسی، سفال‌های نقش برجسته، انواع محصولات میناکاری و کتیبه‌های چوبی و کاشی‌هایی منقوش به شعرهای ناب شاعران ایرانی که در قاب‌های خاتم کاری شده و بعضی‌ها در بهترین قاب‌های چوبی نشسته‌اند، تنها قسمتی از تابلوهای نفیسی هستند که شرکت اینترنتی صنایع دستی اریسا تهیه و تولید کرده است و برای آن دسته از عزیزانی که علاقمند به خرید اینترنتی صنایع دستی هستند با شرایط ویژه به فروش می‌رسانند. ضمن اینکه اریسا آمادگی کامل خود را برای تهیه و تولید انبوه و فروش عمده‌ی هرکدام از این محصولات برای صاحبان شرکت‌ها، مؤسسات، بانک‌ها، کارخانجات و غیره که به دنبال یافتن برترین و ارزنده‌ترین صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی برای اهداء به مشتریان خاص خود هستند، اعلام می‌دارد.

تابلوهای خاتم کاری شده در صنایع دستی

خاتم کاری از اصیل‌ترین هنرهای صنایع دستی ایرانی است که خاستگاه اصلی آن شیراز بوده اما از زمان صفوی به اصفهان منتقل شده و امروزه به عنوان یکی از اصلی‌ترین هنرهای دستی این استان شناخته می‌شود. به طور کل، خاتم کاری هنری ست که از قرار گرفتن قطعات کوچک چند ضلعی در اضلاع 5 ،6 ، 7، 8 و 10 ضلعی که به صورت منظم در کنار یکدیگر چیده می‌شوند تشکیل می‌شود. معمولا این قطعات از چوب، استخوان، صدف، فلز و غیره می‌سازند. در صنایع دستی خاتم کاری، محصولاتی که در آن این قطعات با نظم بیشتر و فاصله‌ی کمتری از یکدیگر قرار گرفته‌اند، ارزش کار هنری را معین می‌کنند. ضمن اینکه پس از انجام کار، باید سطح کار صیقل داده شود تا از یکدست بودن آن اطمینان حاصل شود. تابلوهای خاتم کاری شده‌ی تهیه و تولید شده توسط فروشگاه اینترنتی صنایع دستی اریسا، از ظرافت و زیبایی بسیار بالایی برخوردارند و به دست برترین هنرمندان این صنایع تولید شده‌اند. درون این قاب‌های خاتم کاری شده، معمولا با هنر قلم‌زنی مزین شده است. برخی از این تابلوها از تلفیق دو هنر خاتم‌کاری و نقاشی تولید شده‌اند. ضمن اینکه اریسا این تابلوها را در ابعاد متنوع و به صورت دیواری و یا رومیزی تهیه و تولید می‌کند.

نمایش 12 24 36

خرید تابلو تزئینی

با انتخاب تابلوها و قاب‌های دیواری نه تنها می‌توان به زیبایی منزل و اتاق کار افزود، بلکه حال و هوایی متفاوت و متنوع در فضای داخلی منازل و محل کار به‌وسیله قاب و تابلوها به‌وجود آورد. تابلوهای دیواری در سبک‌ها و طرح‌های متفاوت، احساس منحصربه‌فردی را ایجاد می‌کنند. اگر این تابلوها رنگ و بویی از هنر صنایع‌دستی ایران داشته‌باشند، فضا را دوچندان زیباتر می‌کنند. وجود ردپای این هنر بومی و اصیل یعنی صنایع‌دستی، می‌تواند به روح بااصالت یک فضای ایرانی جلا ببخشد. تابلوها و قاب‌ها به‌عنوان یک نقطه توجه در حین ورود به خانه، جلب نظر می‌کنند و به همین سبب تاثیرات عمده‌ای در محیط و ذهن بیننده به‌وجود می‌آورند.

خرید اینترنتی تابلو

گروه صنایع‌دستی اریسا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید تابلوها و قاب‌های سنتی متنوع و نفیس انتخاب کنید. تابلوهای نفیس صنایع‌دستی اریسا ترکیبی است از هنر دست هنرمندان ایرانی و اصالت صنایع‌دستی بومی کشورمان.

طیف متنوعی از تابلوهای نفیس قلم‌زنی به همراه قاب‌خاتم‌کاری و قاب بشقاب‌های مینا، از نمونه محصولاتی است که صنایع دستی اریسا به مخاطبان خود عرضه می‌کند.

تابلوی قلمزنی

تابلوهای نفیس قلمزنی و قاب خاتم اریسا به دست هنرمندان و استادکاران متبحر ایرانی خلق شده‌اند. تابلو‌های قلم‌زنی، شامل نقوش حکاکی شده‌ بر روی زمینه‌ای از جنس ورقه‌های خالص مس‌اند، که با قلم‌های بسیار ظریف ایجاد شده‌اند. در مرحله آخر طرح‌های قلم‌زنی شده با پوششی از جنس قلع مزین شده‌اند. فضای اطراف طرح‌های قلمزنی شده نیز با پارچه‌ای از جنس جیر و به رنگ مشکی تکمیل شده‌اند تا این قلم‌زنی‌های نقره‌ای‌فام جلوه بیشتری پیدا کنند.

قاب خاتم

قاب‌ های خاتم مجموعه اریسا از جنس خاتم اعلا است. درواقع هنر خاتم‌کاری یکی از مهم‌ترین هنرهای‌سنتی و صنایع‌دستی ایران است. هنر خاتم‌کاری دارای ارزش بسیار زیادی در میان صنایع‌دستی ایرانی به‌شمار می‌رود. در دایره المعارف فارسی درباره‌ی خاتم‌کاری و خاتم‌سازی آمده‌است: «هنر آراستن سطح اشیاء به صورتی شبیه موزائیک، با مثلث‌های کوچک. طرح‌های گوناگون خاتم همواره به صورت اشکال منظم هندسی بوده‌است. این اشکال هندسی را با قراردادن مثلث‌های کوچک در کنار هم نقش‌بندی می‌کنند.» مثلث‌ها از انواع چوب طبیعی ایرانی، فلز و استخوان شتر توسط استادکاران بامهارت ایرانی، به دقت و ظرافت خلق شده‌اند.